Logo Logo
Hodinky podle značek
  • 29.07.2019
  • hodinky, dámské hodinky, pánské hodinky, dětské hodinky, hodinky jako dárek

HODINKY GUESS

Guess zažívá v současné době opravdový ohlas. Společnost s letitou tradicí nejdříve přišla na trh s jeansy stejnojmenné značky a hodinky začala vyrábět až později. Dnes jsou hodinky Guess prodávány ve více než 70 zemích celého světa.

Výhody hodinek Guess jsou, že procházejí velice rychlou inovací. S každou novou kolekcí, která přichází na trh až dvakrát ročně přichází i nová kolekce hodinek. Nejde ale jen o samotný vzhled hodinek, ale především o jejich přesnost ukazovaného času a jejich kvalitu. V současné době jsou na trhu hodinky poháněné bateriemi, což může být pro mnoho lidí obtěžující z hlediska jejich výměny.

Guess se snaží, aby jejich výrobky byli co nejlepší a aby měli také tu největší prestiž. Na druhou stranu ale vynikají svým designem, který se přeci jen nehodí ke každému kusu oblečení. U hodinek to ale takový problém není, protože si můžete vybírat z neomezeného množství jednotlivých kolekcí, ve kterých najdete jak hodinky elegantní, tak i extravagantní, pro ženy i pro muže.

Společnost Guess zároveň proslula výrobou kabelek či peněženek, které jsou za poměrně slušné peníze prodávány buď přímo na internetových stránkách Guess nebo v outletech. V kamenných prodejnách by jste si museli skutečně připlatit a to nejen za hodinky, ale i za jiné kusy oblečení.

HODINKY CASIO

Casio je na trhu asi 50 let. Za dobu své existence se ale dopracovala tak vysoko, že by kdejaká švýcarská společnost vyrábějící hodinky mohla dokonce i závidět. Casio pochází ze Švýcarska a někteří z nás mohou tuto společnost znát jako výrobce kalkulaček.

Hodinky se za dobu své existence stali velice oblíbené zejména díky své multifunkčnosti a své ceně. I přes to, jaký nabízejí hodinky komfort si je může dovolit téměř každý a lze si z nich dokonce i vybírat. Nemyslete si, v nabídce je obrovské množství nabízených modelových řadurčených pro sport či elegantní hodinky.

V nabídce jsou hodinky elegantní dámské a pánské, hodinky pro sport, hodinky s kalkulačkou, hodinky s kompasem či dokonce s hloubkoměrem. Hodinky Casio tedy mají své místo především ve sportu. Sportovně založené ženy i muži si zde rozhodně přijdou na své. Jestli ale potřebujete jen atraktivní šperk, který by doplňoval vaši ruku a podtrhoval vaši osobnost rozhodně si zde přijdete na své. V jednotlivých modelových řadách se rozhodně bez problémů vyznáte. U každých hodinek je uveřejněn stručný popis a to nejen o použitých materiálech při výrobě hodinek, ale i o jejich funkcích či vlastnostech.

U každé kolekce si rozhodně přijde na své každý z nás, dokonce i ti nejnáročnější. Hodinky Casio jsou rozhodně tou správnou volbou.

HODINKY FESTINA

O hodinkách Festina jistě už dnes slyšel kde kdo a ti, co o nich ještě neví jsou pravděpodobně velice mladí. Festina hodinky totiž můžeme obdivovat více jak 100 let. Zrod těchto hodinek je pochopitelně ve Švýcarsku, kde se zrodilo mnohem více světových značek v hodinářském průmyslu.

Festina se zabývá výrobou a prodejem hodinek, které si v našich srdcích a celém hodinkářském trhu získali přední pozice a až do současnosti patří k jedné z nejprodávanějších značek. Festina se dostala do podvědomí nás všech především svými kvalitami a dokonale promyšleným designem. Velká většina z nás si ji ale zafixovala právě díky závodům Tour de France. Před několika lety byl totiž založen tým Festina, který o několik let později taky závod vyhrává. A jak už jste si mohli domyslet, tak úspěch byl natolik obrovský, že se společnost rozhodla pojmenovat celou modelovou řadu Tou de France a až do současnosti patří řada mezi nejprodávanější.

Ostatní modelové řady jsou jen jinak designově provedené, každá je svým způsobem jiná i když si zachovává stejní styl, ale vyberou si zde rozhodně i ti nejnáročnější, protože Festina v současné době nabízí i hodinky několika různých tvarů.

Festina sklidila úspěch hlavně ve Francii a Španělsku, kde patří stále mezi nejoblíbenější hodinky. U nás se jejich cena pohybuje už od 4 000,- Kč.

HODINKY DIESEL

Hodinky Diesel nemají v hodinářském světě dlouholetou tradici. Za tu dobu si ale získali jednu z předních pozic, jako výrobce a prodejce hodinek. Hodinky vynikají svým ojedinělým designem, nápaditostí a originalitou.

Stejně jako u většiny výrobců hodinek Diesel začal s výrobou v oděvním průmyslu. Tam se mu daří velice dobře až do dnes a díky úspěchům této módy se začala společnost věnovat i výrobě hodinek. Na první pohled by vás u hodinek mohl zaujmout, nebo naopak odradit avantgardní italský styl, který je nejen pro hodinky, ale i pro všechny oděvy velice typický.

V sortimentu najdete hlavně hodinky analogové, v digitálním provedení jich najdete pomálu a jsou určeny hlavně mužům. Diesel hodinky jsou vždy zasazeny do pouzdra z nerezové oceli a opatřeny koženým náramkovým páskem. Můžete ale najít i pásky zhotovené z kovu či nerezové oceli, která doplňuje celé provedení hodinek.

U některých typů hodinek najdete dokonce i barevné ciferníky, velice dobře vypadají ty s hnědým náramkovým páskem se žlutým ciferníkem. Jejich výhodou je i cenová dostupnost. Přes to, že značka Diesel je poměrně drahá, tak si jejich hodinky může dovolit skutečně skoro každý. Jejich cena se pohybuje už od 1 500,- Kč. Z nabízeného sortimentu si jist vybere každý z nás.

HODINKY PRIM

Ten, kdo ještě nezná hodinky Prim je pravděpodobně ještě velice mladý nebo vůbec nepochází z Čech. Prim je totiž čistě českou značkou, která byla založena v Liberci a v současné době se všechny hodinky Prim vyrábí v Novém Městě nad Metují.

Hodinky Prim mají dlouholetou tradici a mohou se rozhodně pyšnit svojí kvalitou. Na rozdíl od jiných značek, které se vyrábějí především ve Švýcarsku nebo Německu si Primky zachovali stále svoji tradici a každý rok přicházejí na trh s novými modely. Nemyslete si, že když se jedná o čistě českou výrobu budou hodinky nějak levné a můžete je pořídit za několik stovek.

To jste na velkém omylu, pokud si to myslíte. Cena hodinke totiž přesahuje něco přes 50 000,- Kč. Dnes se jimi mohou pyšnit jen ti největší z Čechů. Už v době, kdy se hodinky začaly vyrábět byl jejich design velice nadčasový a tak to zůstalo i do dneška. Značka Prim má ve svém sortimentu obrovské množství hodinek, ze kterých si vybere skutečně každý – muži i ženy. Jsou pro vás připraveny sportovní hodinky, kapesní i náramkové hodinky nebo vodotěsné a rádiem řízené hodinky. Prim hodinky mají několik výhod a za zmínku stojí dokonce jejich vodotěsnost a mrazu odolnost.

Hodinky Prim používají jedny z nejznámějších a nejpřesnějších strojků na světě – Citizen.

HODINKY OMEGA

Hodinky Omega jsou v současné době v celosvětovém měřítku třetí nejprodávanější značkou hodinek na světě. Není se taky čemu divit, protože Omega od samého zrodu společnosti udělala hned několik pokroků a díky tvrdé práci majitelů se stala jednou z nejuznávanějších společností minulé i současné doby.

Dnes má Omega své sídlo ve Švýcarsku, kde i byla původně založena. Cena hodinek se může zdát na první pohled opravdu vysoká, ale je nutné si uvědomit, že platíte především za kvalitu a to nejen hodinek samotných, ale i za přesnost času a jejich životnost.

U Omegy opravdu platí tvrzení. že vám vydrží i do konce života. Omega patří jednoznačně k nejzvučnějším jménům celého hodinářského průmyslu společně s Breitling nebo Festina. Jsou totiž luxusním šperkem a zároveň stylovým doplňkem, který je možný nosit na jakoukoli příležitost ať už je společenská nebo jen každodenní nošení. O hodinek si zaručeně musíte všimnout toho, že jdou s dobou a především si stál dokáží zachovat svůj osobitý styl a požadavky na kvalitu.

Rozhodně se jedná o jedny z nejkvalitnějších hodinek, které byli doposud vyrobeny a každoročně procházejí velice náročnými testy. Je pochopitelně mnoho důvodů proč si švýcarské hodinky Omega pořídit. Na první pohled by vás mohla odradit jejich cena, ale ta je vzhledem k jejich kvalitě a původu odpovídající.

HODINKY ESPRIT

Esprit můžete znát hlavně jako výrobce oblečení a módních doplňků. Každý ale neví, že Esprit vyrábí i hodinky, které sice nejsou čistě jen od této společnosti, ale i tak nesou její název a jsou vysoce kvalitní, protože většina součástek na hodinkách pochází ze Švýcarska.

Z hodinek Esprit si vyberou jak muži, tak i ženy dokonce i děti si přijdou na své. Dětské hodinky se u této značky rozhodně vyplatí kupovat. Jsou levné, odolné a vynikají svým dokonalým designem. Dětské ručičky rostou a s nimi se pochopitelně stávají hodinky menší. Je dobře, že na tuto skutečnost výrobci myslí a tak u nich nasadily i nižší cenu a jiné použité materiály. Jednu nevýhodu ale hodinky přeci jen mají.

Jsou sice odolné proti vlhkosti a proti jednorázovému namočení, ale rozhodně nejsou odolné proti vodě. Není tedy doporučeno se s nimi koupat nebo se jakkoli pohybovat ve vodě. Dámské hodinky se vyznačují svojí drobností a elegancí. Naopak pánské hodinky mají obvykle kožený pásek doplněný větším ciferníkem. Ciferník jako takový se dokonale hodí ke koženým páskům či celokovovým náramkům, díky kterým taky hodinky vynikají.

Esprit se rozhodně drží posledních trendů a s každou novou kolekcí přijde na trh i nová kolekce náramkových hodinek, které se doporučují i k jednotlivým kusům oblečení značky Esprit.

NEJLEVNĚJŠÍ BINÁRNÍ HODINKY

Binární hodinky rozhodně nejsou pro každého. V první řadě je nutné, aby jste se alespoň trošku orientovali v binární soustavě a pak by vám čtení nemělo činit takové problémy. Hodinky totiž mají místo ručiček nebo digitálů sloupce, které se čtou po sloupcích zleva a od shora dolů – obvykle.

Každé světlo na hodinkách představuje jednu konkrétní cifru na binární soustavě. Jednotlivá světla, ale mají v každém sloupci jinou hodnotu, pak už stačí je spočítat dekadické hodnoty světel v jednotlivých sloupcích a tím se dozvíte čas. Jak jste si sami teď mohli přečíst, tak není nijak jednoduché se v čase na hodinkách vyznat a rozhodně nejsou určeny pro žádné amatéry.

Čas se sice po nějaké době naučíte, ale jak dlouho vám to bude trvat je ve hvězdách. Binární hodinky je dnes možné zakoupit poměrně levně a to hlavně na internetu. Na moc lidech jste je zřejmě neviděli a pokud ano, rozhodně by jste je mohli spočítat na prstech. Cena hodinek se pohybuje obvykle okolo 3 000,- Kč, ale pouze v případě, že mluvíme o těch kvalitních. Internetu je v tomto směru snadnou a rychlou cestou, jak si hodinky zakoupit. Ty vám budou doručeny až do domu.

Na některých internetových stránkách jsou výprodeje hodinek a zde můžete najít dokonce i ty binární.

HODINKY TIMEX

Společnost Timex vyrábí hodinky už několik desítek let. Timex se ale nezaměřuje jen na výrobu hodinek, ale i jiných módních doplňků, které jsou určeny pro ženy a na výrobu oblečení. V současné době můžete výrobky Timex zakoupit ve více než 100 zemích světa a zároveň se jedná o jednoho z největších výrobců hodinek na světě.

V nabídce by si měl vybrat opravdu každý, dokonce i ti nejnáročnější z nás, ať už se jedná o muže nebo o ženu. V nabídce hodinek najdete jak hodinky luxusní, které se hodí hlavně pro slavnostní příležitosti, tak i hodinky sportovní, které jsou vhodné jak do vody, tak i pro vrcholové sporty pro vysokou zátěž. Zvolit si můžete mezi hodinkami digitálními, tak i mezi těmi ručičkovými, které dodávají vaší osobnosti punc luxusu a elegance. Pánové jistě ocení hodinky, které v sobě mají hned několik užitečných funkcí. Naopak ženy jistě ocení dokonalý a výjimečný design. Každý ale jistě ocení velice jednoduché ovládání hodinek, jejich jednoduchost a preciznost jejich zpracování.

Pokud máte zájem pořídit si skutečně kvalitní hodinky, které vynikají nejen svým vzhledem, ale především rozumnou cenou, tak se podívejte právě po hodinkách Timex. Ty vám totiž nabízí vše, co by jste si jen u hodinek mohli přát.

HODINKY DOLCE GABBANA

Dva přední italští návrháři spojily svoje jména ve značku a evidentně udělali dobře. Značka Dolce a Gabbana se stala fenoménem dnešní doby a pokud chcete být stylový můžete se obléknout ve značce od spodního prádla, až po kalhoty či náramkové hodinky.

Je to rozhodně dobrý tah, který slaví úspěch po celém světě. Tváří této značky se stala i Madona, Nicole Kidman nebo Demi Moore. Náramkové hodinky této značky se vyznačují svojí kreativností, luxusem a především zvýrazněním nápisu D&G. Nová kolekce hodinek vychází vždy s novou kolekcí oblečení a módních doplňků, odpovídá tedy duchu dané kolekce, která je vždy nadčasová a o krok napřed.

Hodinky jsou ceněny dokonce i z pohledu hodinářské práce a nejen pro svůj vzhled. Jedná se pochopitelně o hodinky kvalitní, ale podle jednotlivých studií asi ne až tak kvalitní. Našli si ale na trhu svoje místo a to se cení nejvíc. Hodinky se vyznačují jednoduchými styly, žádnými příliš výraznými barvami, obvykle jsou vyráběny z barvách stříbrné, zlaté a černé. Můžete ale najít i hodinky se středovým nápisem v barvě zlaté, které se dokonale doplňují s hnědým náramkovým páskem.

Příliš moc barevných kombinací ale nečekejte. některé hodinky se opravdu jen nenápadně podobají hodinkám Guess, které si rovněž našli v tomto průmyslu svoje místo.

HODINKY TOMMY HILFIGER

Na první pohled by jste si mohli myslet, že jsou hodinky této značky velice drahé. Opak je ale pravdou a i přes to, že se jedná o luxusní hodinky, tak se jejich cena pohybuje okolo 3 000,- Kč nebo 5 000,- Kč.

A to není zase tak vysoká částka v porovnání s jinými značkami stejné kvality. Hodinky Tommy Hilfiger je možné nosit prakticky ke kterémukoli oblečení a dokonce i ke všem příležitostem. Perfektně se totiž hodí jako módní doplněk pro slavnostní příležitosti či dokonce na každodenní nošení. V zásadě vás takové hodinky vyjdou na stejné peníze, jako jeden svetr nebo kalhoty této značky.

Dámské hodinky jsou obvykle velice elegantní a vyznačují se nápaditými články na náramku hodinek. Mezi hodinkami najdete ale také ty s koženými pásky, které nejsou mnohdy nijak výrazné a jsou velice decentní. Pokud si koupíte hodinky Tommy Hilfiger rozhodně tím nic nezkazíte, protože jak už bylo řečeno je možné je nosit pro každou příležitost. U dámských hodinek si můžete rovněž všimnout i římských číslic, které vypadají fenomenálně. Mimo jiné je značka Tommy Hilfiger hlavním tahounem americké módy, takže s nimi budete in nejen u nás, ale dokonce i v zahraničí.

Hodinky jsou odolné proti běžné vlhkosti, klasické vodotěsné hodinky se zatím nevyrábí, budeme si na ně ještě nějakou dobu počkat.

BREITLING HODINKY

Breitling je značka hodinek s více než dvacetiletou tradicí. Jedná se o hodinky, které si opravdu nemůže dovolit jen tak někdo. Breitling jsou hodinky skutečně luxusní a jejich cena mnohdy přesahuje i 100 000,- Kč.

Breiling jsou zárukou kvality, která je potvrzená těmi nejpřísnějšími testy. Dnes je můžeme vidět hlavně na největších osobnostech světa. Pokud máte rádi letadla, rozhodně jste o těchto hodinkách slyšeli a pokud máte rádi luxusní hodinky rozhodně by jste si je přáli. Společnost dosáhla toho největšího ohlasu hlavně za první a druhé světové války, kdy dodávala hodinky těm nejlepším pilotům z amerického a britského letectva.

Všechny hodinky Breitling se mohou pyšnit několika skutečnostmi, které rozhodně stojí za zmínku.  Jedním z nich je jejich přesnost. Odchylka od přesného času totiž může činit jen 15 sekund ročně. Dalším je pochopitelně kvalita a užité materiály. Materiály jsou vybírány opravdu pečlivě, jedná se především o titan, případně o nerezovou ocel. Všechny součástky na hodinkách jsou vyráběny ve Švýcarku, kde jsou rovněž montovány a procházejí přísnými testy. Breitling vytvořil zcela nový model chronografu, který umožňuje díky přidanému druhému tlačítku vynulovat pozice ručiček a je tedy možné měřit hned několik úseků času za sebou.

S takovým modelem, který by byl rovný hodinkám Breitling se jen těžko setkáte a zřejmě by jste na jeho výrobu čekali i několik desítek let.